Imaju 23 muzne krave, u budućnosti ih žele 35, a prošle godine su isporučili 92.000 mlijeka, upoznajte OPG Gordane Šimunije iz Otrovanca

opg šimunija

Danas imaju 23 muzne krave,  u budućnosti ih žele 35. Na licu Gordane Šimunije iz Otrovanca, stanuje optimizam. Uz supruga Krunoslava i troje djece, njihov OPG dobio je 50.000 eura za mlade poljoprivrednike. Kupili su junice, traktor s utovarivačem, a još treba stići pokretna sušara s kojom će sušiti kukuruz kako bi imali kvalitetniju hranu za svoje blago. Mlijeko „njihovog blaga“ svaka dva dana otkupljuje Dukat. Isporučuju oko 1.000 litara mlijeka dvodnevno. Obrađuju 17 hektara zemlje, iako tvrde kako bi voljeli još koji hektar za obradu. Njihovo uzorno poljoprivredno gospodarstvo, obišao je virovitičko-podravski župan Igor Andrović, uz zamjenika Marija Klementa, načelnika Općine Pitomača Željka Grgačića, direktorice Poduzetničkog inkubatora VPŽ Nede Martić…

Na svom gospodarstvu Šimunije žive s troje djece koja im pomažu u radu oko OPG-a. zadovoljni su s cijenom mlijeka koja danas iznosi 2,66 kuna, iako ističu kako bi bilo odlično da je malo veća, recimo 3,00 kn. Prošle godine su isporučili 92.000 litara mlijeka. Zahvalni su i na potporama Virovitičko-podravske županije, kao i pomoći razvojne agencije VIDRA i Poduzetničkog inkubatora VPŽ. Inače, i Općina Pitomača, na godišnjoj razini izdvaja oko milijun kuna potpora o čemu je govorio načelnik Općine Pitomača Željko Grgačić.

– Počeli smo to još prošle godine. Općina Pitomača je iz svog Proračuna izdvojila više od milijun kuna našim i obrtnicima i članovima OPG-a koji su se javili na otvoreni natječaj, a sredstvima iz njega, oni su mogli kupiti strojeve ili opremu potrebnu za svoj rad. Na području naše općine imamo puno vrijednih ljudi, mladih poduzetnika, kojima će općina Pitomača pomagati i nadalje kako bi se oni razvijali i jačali. Zahvalan sam i na pomoći Virovitičko-podravske županije, županu Igoru Androviću, županijskim institucijama, predvođenima VIDRA-om, Poduzetničkom inkubatoru VPŽ, koji uz naš DRAFT, rade u interesu poduzetnika, obrtnika, naših vrijednih članova OPG-ova a sve s ciljem razvoja naše općine Pitomača – naglasio je načelnik Općine Pitomača, Željko Grgačić. (vpz.hrwww.icv.hr, Fotografije. Kristijan Toplak)

Fotogalerija